Farby na vlasy

V dnešnej dobe už len veľmi zriedkavo nájdeme ženu ktorá nemá farbené vlasy,ktorá má svoju prirodzenú farbu s prirodzeným odleskom. Mať krásne,zdravé a lesklé vlasy je snom každej ženy. Dnes sa veľmi jednoduchou cestou môže stať z blondínky čiernovláska alebo naopak je však veľmi dôležité vybrať si správnu farbu na vlasy nielen odtieňom ale aj kvalitou.

Každé farbenie je zásah do vlasu farba preniká do vlasu a narušuje jeho štruktúru preto odporúčam vybrať si kvalitnú profesionálnu farbu na vlasy.

Farby na vlasy z drogérií nie sú kvalitné obsahujú vysoké percento peroxidu a amoniaku aj v tmavých farbách a tým vysušujú vlas. Stretla som sa už z veľa zákazníčkami ktoré sa farbili doma a vlasy mali suché bez lesku aj napriek tomu že si dávali tmavú farbu.

Ďalšou nevýhodou je že Drogériové farby sa už kupujú namiešané na rozdiel od kaderníckych ktoré sa dajú namiešať na mieru. Pri drogériových farbách málokedy sedí odtieň s tým čo je na obale väčšinou chytajú oveľa tmavšie hlavne hnedé odtiene často až do čierna.

V kaderníctve využívam profesionálne talianske farby na vlasy od značky vitalitys , fanola a KYO…

Výber farby na vlasy sa snažím prispôsobiť každej zákazníčke tak aby bola v súlade s jej farebným typom a kvalitou jej vlasov .Farba na vlasy by mala ladiť s celkovým štýlom vašej osobnosti a štýlom obliekania aby ste sa v nej cítili čo najlepšie.
Farby na vlasy sú označované číslami, toto označenie je medzinárodné.Označenie farieb na vlasy vychádza z 3-rozmerného farebného systému Alberta Munsella.

Tento systém využíva aj farebná typológia. Munsellonove oznaćenie farieb na vlasy vychádza z toho ,že farba má 3 vlastnosti:

odtieň, tmavosť a úroveň tlmenosti.

Pre kadernícke farby je tento systém označovaný ako COLOUR CODE (ICC).Profesionálne farby na vlasy majú svoj vzorkovník kde sú farby zoradené podľa odtieňa tmavosti a odleskov.

Vo vzorkovníku sú vždy na prvom mieste umiestnené základné farby sú neutrálne a prírodné bez odleskov .Tieto farby určujú tmavosť vašej farby vlasov.Odtiene sú očíslované od 1-10.
10/0 –najsvetlejšia blond
9/0-veľmi svetlá blond
8/0-svetlá blond
7/0 stredná blond
6/0-tmavá blond
5/0 svetlá hnedá
4/0 stredná hnedá
3/0 tmavá hnedá
2/0 tmavšia hnedá
1/0 čierna

Odtieň je určený podla toho koľko hnedého pigmentu obsahuje váš vlas.To znamená že odtieň 10/0 neobsahuje skoro žiadny hnedý pigment a odtieň 1/0 je plne nasýtený hnedým pigmentom.

Ďalšie farby na vlasy vo vzorkovníku sú už s nejakým odleskom.Odlesk vo farbách na vlasy môže byť rôzny červený zlatistý modrý popolavý šedý čokoládový. Podľa týchto odleskov môžeme vybrať ten správny odtieň farby vlasov každej zákazníčke..

FARBY NA VLASY PODĽA FAREBNÉHO TYPU

JARNÝ TYP

POKOŽKA

Svetlejšia so zlatým odtieňom a sprievodným javom sú často pehy.

OČI

svetlé odtiene modrej či zelenej so zlatými prvkami.

IDEÁLNE FARBY NA VLASY

teplé odtiene na škálach blond cez ryšavú až po červenú, vhodné sú aj svetlohnedé medené a zlatisté.

NEVHODNÉ FARBY NA VLASY

Tmavočervená gaštanová čierna.

LETNÝ TYP

POKOŽKA

Ružovkastý odtieň pleti.

OČI

Modrá ,sivomodrá až zelená s možnými hnedými prvkami alebo naopak

IDEÁLNE FARBY NA VLASY

Blond ,svetlohnedá alebo svetločervená

NEVHODNÉ FARBY NA VLASY

vyhýbať sa treba tmavým farbám

JESENNÝ TYP

POKOŽKA

bronzová pokožka s tmavším nádychom,pehy sú bežné

OČI

hnedé so zeleným nádychom,modré odtiene

IDEÁLNE FARBY NA VLASY

hnedé odtiene gaštanová mahagónová s červenými odleskami

NEVHODNÉ FARBY NA VLASY

svetlé odtiene blond

ZIMNÝ TYP

POKOŽKA

bledá pleť s modrastými odtieňmi viditeľné žilky

OČI

tmavohnedé niekedy modré a zelené

IDEÁLNE FARBY NA VLASY

tmavé odtiene s hnedým modrým tmavofialovým odtieňom alebo červeným odleskom

NEVHODNÉ FARBY NA VLASY

svetlé odtiene blond a svetlej červenej